Mikriukai į Angliją: vienos paros nuotykis 6-ių šalių greitkeliuose

Jei mikroautobusais važiuojate į Londoną, jūsų kelionė užtruks bent parą. 24 valandas grožėsitės 6-ių skirtingų šalių keliais ir kraštovaizdžiais, o gal tik sapnuosite, kol vairuotojas įveiks tūkstantinius atstumus. Angliją ir Lietuvą skiria 5 šalys ir keltas šalia Eurotunelio. Tas ribas matome tik žemėlapiuose, o atstumo ir kilometražo nejaučiam. Kaip mikroautobuso keleiviai mes mėgaujamės ne kelione, bet operatyviu tikslo pasiekimu. Tiesiai iš taško A (jūsų namų Lietuvoje), tiesiai į tašką B (namus Londone). Jokių tarpinių vežėjų, vietinio transporto ir klaidžiojimo gatvėse. Mikroautobuso vairuotojai naudojasi naujausia navigacija, kuri numato galimas spūstis ir apvažiavimus.

Išvykstate anksti ryte iš savo namų. Žinot, kad mikriukai į Angliją važiuoja iš ten, iš kur patogu jų keleiviams. Šiose kelionėse galite vežtis neriboto svorio bagažą, tik didelių gabaritų siuntiniai ir bagažas nesutilps į mažutį mikroautobusą. Jums patiems nereiks toli tampyti lagaminų, nes mikriukas privažiuos prie jūsų namų kaip miesto taksi. Kaip miesto taksi jis nuveš keleivius bei siuntinius į vietą. Anksti atsikėlusių keleivių lauks 24-ios valandos kelyje. Pradžioje teks įveikti nepravažiuojamą Lenkiją. Kartais norisi tą ilgą, taisomų kelių atkarpą iškirpti, ar kosminiu greičiu pravažiuoti. Deja niekas negali iškelti Lenkijos iš žemėlapio, teks ją pravažiuoti.

Nepravažiuojamą Lenkiją įveikus, mikriukai į Angliją suka link Vokietijos kelių, tada pro kraštelį Olandijos, Belgijos ir galiausiai pasiekus Prancūziją ieško krypties link kelto arba kelionės traukiniu per Eurotunelį. Šis traukinių tunelis per Lamanšą mane visados masino. Kažkodėl vaikystėje įsivaizdavau, kad tunelis permatomas ir keliaujantys gali stebėti povandeninio pasaulio grožį. Tai 50,5 km traukinio bėgių ruožas, kurio 39 km yra po vandeniu. Jis jungia kontinentinę Europą su Britų salynu. Tas atstumas nėra toks tolimas. Jei tik įveiksit ilgiausią atstumą per kontinentinę Europą, 50,5 km bus vienas juokas. Deja iš mikroautobuso jums tektų persėsti į traukinį, kad galėtumėt įveikti Eurotunelį. Kaip būtų smagu, jei tas tunelis tikrai būtų permatomas. Ir baisu ir įspūdinga keliauti po vandeniu.

Nepasakosiu jums Eurotunelio,geležinkelio per Lamanšą, statymo istorijos. Tas pačias istorijas galima rašyti ir perrašinėti, bet man įdomiausios keliautojų patirtys. Mikriukai į Angliją arba Londoną keliauja 24 valandas, o kiek laiko užtrunka mūsų sapnų kelionės. Kol vairuotojas kerta kontinentinės Europos sienas, keleiviai ramiai snaudžia ir laukia, kol pasibaigs, ta 24 kelionė. Jei visados skraidėte į Angliją lėktuvais ir niekados neišbandėt kelionės po Europą mažaisiais mikriukais, siūlau išbandyti tokį kelionės būdą. Alternatyvus atstumo įveikimas mikroautobusais įspūdingesnis ir nuotaikingesnis. Rutiniški skrydžiai ir tas pats laukimas oro uoste gali išvaryti iš proto. Jei nenorit išprotėti keliaukite į Angliją ratuoti.

Vienos paros nuotykis keliaujant iš Lietuvos į Angliją, tai neužmirštama patirtis. Kiek skirtingų kraštovaizdžių pamatysite. Nors ir užmigsite bent porai valandų, pabuskite bent tada, kai mikriukas įvažiuoja į Vokietiją. Mikriukai į Angliją keliauja saugiai ir reguliariai. Jei netyčia nespėjot įsigyti pigaus lėktuvo bilieto, nesijaudinkit. Giminaičius aplankysit po paros praleistos kelyje tarp kontinentinės Europos ir Britų salų. Mane visada žavėjo tokie tolimi atstumai, o dar labiau masino kelionė per Lamanšą. Nors keliaudami mikroautobusu į Britų salas kelsitės keltu, gal akies krašteliu pamatysite traukinius, kurie ruošiasi kirsti Lamanšą po vandeniu. Vis tik mikroautobusas kelsis keltu į Angliją ir toliau važiuos vingiuotais keliais kol pasieks kelionės tikslą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>