Mediniai sodo nameliai: pigus, praktiškas ir išvaizdus pasirinkimas

Kodėl medinis sodo namas toks nebrangus, greita surenkamas ir praktiškas? Šiuolaikinės karkasinės statybų technologijos suteikia jums progą greitai ir mobiliai pasistatyti sodo namelį. Tokio pobūdžio statiniams nereikia specialių leidimų. Taigi jei sodų bendrijoje įsigijot dirbamos žemės plotą, belieka susiręsti nedidelė medinį vasarnamį. Vis tik tas pats vasarnamis gali būti apgyvendinamas ir žiemą. Taigi, kodėl medis?

 

Kodėl mediniai sodo nameliai šiuo metu tokie populiarūs? Dauguma renkasi juos dėl mobilios ir greitos statybos. Tokie patys nameliai gali būti įrengiami kaip pirtys, sodybos, pagalbinės patalpos ir jau minėti vasarnamiai. Kai mūriniams namas reikalingi specialūs leidimai, tai mediniai architektūrai taikomi labai nedideli apribojimai ir reikalavimai. Kaip atrodo pirmosios grupės (I) nesudėtingi statiniai pagal statybų reglamentus: 3,5 metrų aukščio, 15 kv.m pločio, be rūsio, krosnies, viryklės ir kitų ugniakurų. Vis tik dažnai mes peržengiam šiuos reglamentus ir mūrijam židinukus sodo namuose, pavėsinėse ir vasarnamiuose.

Iš kokios medienos gaminama žaliava sodo nameliams? Tradiciškai mediniai sodo nameliai renčiami iš pušies ar eglės. Kodėl pušis? Ji daug tvirtesnė ir tinkamesnė namo statybai. Jei mėgstat šviesą, tai eglės mediena jus turėtų patikti. Jos smulkus plaušas, šviesi tekstūra ir natūralumas atrodys estetiškai ir funkcionaliai. Paprastai išsirinkus medieną, nameliai, pagal I grupės sudėtingumą, statomi vieno aukšto. Naudojama tik obliuota profiliuota mediena ( 28-45 mm). Kartais renkamasi ir 70 -90 mm stačiakampės formos plokštės. Esminė medinės sodybos dalis, tai tašai. Kas jie ir kodėl gaminami pusapvalės formos? Tai aptašyti ir apipjaustyti medienos rąsteliai. Kaip išgaunama užapvalinta tašo forma? Tokią formą nesunku išgauti medienos frezavimo būdu. Užapvalinimai paliekami abiejuose tašo galuose. Jei naudojat tokios formos tašus, sodo namas atrodys kaip rąstinis.

Jei mediniai sodo nameliai statomi iš 80-90 mm tašo, juos lengva apšiltinti. Taigi tokiam sodo namelyje galėsit ir žiemoti. Vis tik nameliai nėra dideli. Jų aukštis paprastai tesiekia 3-3,5 m. aukštį.Tašo ilgis siekia 6 m, taigi ir ilgiausia sodo namo siena negali viršyti 6 m. Populiariausias medinių namelių statymo metodas, tai surenkamos ir komplektuojamos konstrukcijos. Toks namukas gali būti surinktas vos per 1-3 dienas. Tokioms sodyboms nereikia sunkių pamatų, galite juos statyti net ant laikinų, pagamintų iš medžio kaladžių ar grindinio plytų. Taupant laiką ir medžiagos, sodo namelis gali būti statomas tiesiog ant kieto grunto. Vis tik pamatas reikalingas tam, kad medis nepradėtų pūtį nuo drėgmės.

Kuo dar ypatingi tokie mobilūs mediniai sodo nameliai? Juos statant ir įrenginėjant montuojamos vienvėrės ar dvivėrės medinės durys. Rekomenduojama montuot ir medinius langus su stiklo paketais. Stogas taip pat gaminamas iš medžio plokščių ir lentų, o grindys žinom kad medinės. Vis tik kai kurie medinių namukų savininkai renkasi ir keramiką ar akmens masę. Medinius namus surenkančios įmonės visus darbus atlieka iki galo. Tik kartais patiems savininkams tenka pasirūpinti stogo danga savarankiškai. Jei minėjom, kad tokias sodybas paprastai dengia medinėmis lentomis, galite naudoti ir kitas alternatyvas: skardinius stogus ar čerpes. Tokio pobūdžio statiniuose galime įsirengti ir nedidelę verandą ar terasą.

Visai pabaiga, trumpai: kaip dekoruojami mediniai sodo nameliai arba kokia jų apdaila?

 

Jei mūriniai namai be apdailos dar neįengti, tai mediniai nereikalauja ypatingų išorinių ir vidinių dekoracijų. Natūralus medis ir jo tekstūra puiki namų dekoracija. Kvėpuojančiuose mediniuose namuose jauku, gaivu ir gražu. Taigi mediniai namai- tai minimalios išlaidos ir minimalios laiko sąnaudos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>