Deimantiniai sužadėtuvių žiedai dar ne istorija

Ar žinot, kodėl įsimilėjėliai savo meilę užtvirtina sužadėtuvių žiedais atsiklaupę ant vieno kelio? Tos romantiškos ir net neišgalvotos deimantų istorijos prasidėjo ganėtinai neseniai, tačiau sužadėtuvių ir žiedų dovanojimo priešistorė kiek kitokia. Ar XVI a. žieduose blizgėjo deimantai? Kodėl sužadėtuvių žiedas šiandien toks brangus ir taip ilgai laukiamas? Užbėganti įvykiams už akių tik užsiminsiu, jog deimantų platintojai „De Beers diamonds“ patys sukūrė šį deimantinio sužadėtuvių žiedo istoriją. Nuo mitologijos arba nuo priešistorės į šiuolaikinę sužadėtuvių mistiką. Ar sužadėtuvių juvelyrika turi savus reglamentus ir etiketą.

 

Sužadėtuvių žiedai prieš „De Beers diamonds“

 

Dar priešistorinėje bendruomenėje vyrai būsimoms vaikų gimdytojoms surišdavo rankas ir kojas. Mes nesam tokie laukiniai ir jie pamažu tapo civilizuotesni. Norėdami išlaikyti moterį prie savęs, jų rankos pirštus perrišdavo siūlelių. Šiomis dienomis tas siūlelis tapo tvirtesnis ir brangesnis. Senovės Romoje sužadėtuvių žiedas turėjo kitą pavadinimą-tiesos žiedas. Skirtingai nei šiandien, toks žiedas buvo mūvimas ant vidurinio kairės rankos piršto. Vis tik romėnai nebuvo pirmieji, jau egiptiečiai manė, kad vieno iš pirštų nervai keliauja tiesiai į širdį. Antikoje buvo pradėta graviūruoti žiedus. Sulaukus tariamųjų tamsiųjų viduramžių, juvelyrai kaldindavo sujungtus žiedus. Jau tuo metu žiedai buvo inkrustuojami akmenimis, safyrais, smaragdais bei rubinais.

 

Sužadėtuvių žiedai po „De Beers diamonds“

 

Šiandien sužadėtuvių proga būsimi jaunikiai dovanoja deimantais inkrustuotus žiedus. Kodėl jie tokie brangūs? Tiesa tokia, kad deimantų monopoliją turi tik viena kompanija ir ji riboja deimantų pardavimą bei platinimą. Būtent dėl to smarkiai išauga deimantinių žiedų kaina.Vis tik deimantas laikomas vienų kiečiausių mineralų, todėl nenustebkite jei jūsų mylimasis padovanos jums ne žiedą, o grąžtą, nes ir grąžtai gaminami iš deimantų. Šis akmuo atsparus ugnies liepsnoms bei plienui. Todėl manoma, jog toks akmuo simbolizuoja nepažeidžiamą ir nesuskaldomą santuoką. Jei paprastiems žemės gyventojams reikia tenkintis briliantais ir kitais pigesniais akmenimis, tai deimantais puikuojasi turtuoliai, superžvaigždės ir karališkosios šeimos.

 

Iki „De Beers diamonds“

 

Sugrįžkime dar į tuos laikus, kai deimantų industrija, o greičiau monopolija, nebuvo tokia išaugusi. Pats deimanto akmuo buvo rastas XVIII amžiuje. Būtent Brazilijoje buvau daugiausiai jų išteklių. Tokie žiedai, inkrustuoti mažais briliantai dar netapo sužadėtuvių būtinybe. 1870 metai buvo itin svarbūs deimantų eksportui. Dar keletas deimantų išteklių buvo aptikta Pietų Afrikoje, Kimberly regione. Tuo metu pasiūla augo, o kainos krito. Šią situaciją stipriai pakoregavo britas Cecil John Rhodes, būtenr jis įkūrė „De Beers Consolidated Mines“. Nuo tos dienos buvo pradėta deimantų prekybos griežta kontrolė.Dar ir dabar 65 proc. visų išgaunamų ir parduodamų deimantų kontroliuoja didysis „De Beers“.

 

Deimantai nėra retenybė, tik ribota ir brangi prabanga

 

Kažkodėl deimantai vis dar geidžiamiausi sužadėtuvių žiedo akmenys. Vietoj ribojamai parduodamų deimantų galima rinktis ir kitus, puošnesnius ir ryškesnius akmenis. Sužadėtuvių žiedus vis dar inkrustuojam safyrais, smaragdais ir rubinais. Kaip jau užsiminėm „De Beers“ pradėjo griežtą deimantų pasiūlos kontrolę, todėl nenuostabu, kad jų kaina stipriai išaugo. Vis tik prasidėjus didžiosioms depresijoms ir karams. Deimantų paklausa smarkiai smuko. Niekas nebevertino deimantinių žiedų. Situacija pasikeitė 1947 metais. Būtent 5 deš. „De Beers“ užsisakė aktyvią rinkodaros kampaniją. Būtent tada pradėjo sklisti šūkiai neva „Deimantas-amžiams“ („A Diamond is forever“). Nuo šios reklaminės kampanijos sužadėtuvių žiedai net privalėjo būti inkrustuoti deimantais. Kita svarbi tradicija, kuri užgimė tuo pat metu, tai deimantinių žiedų saugojimas ir perdavimas iš kartos į kartą kaip relikviją. Sklando dar vienas mitas, kad sužadėtuvių žiedas su deimantu turi kainuoti nuo 2 iki trijų mėnesių atlyginimą. Bet ar meilę ir įsipareigojimą galimą įkainoti ir išmatuoti. Net ir butelio atidarytumas ant piršto gali simbolizuoti sužadėtuves.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>