Mikriukai į Angliją: vienos paros nuotykis 6-ių šalių greitkeliuose

Jei mikroautobusais važiuojate į Londoną, jūsų kelionė užtruks bent parą. 24 valandas grožėsitės 6-ių skirtingų šalių keliais ir kraštovaizdžiais, o gal tik sapnuosite, kol vairuotojas įveiks tūkstantinius atstumus. Angliją ir Lietuvą skiria 5 šalys ir keltas šalia Eurotunelio. Tas ribas matome tik žemėlapiuose, o atstumo ir kilometražo nejaučiam. Kaip mikroautobuso keleiviai mes mėgaujamės ne kelione, bet operatyviu tikslo pasiekimu. Tiesiai iš taško A (jūsų namų Lietuvoje), tiesiai į tašką B (namus Londone). Jokių tarpinių vežėjų, vietinio transporto ir klaidžiojimo gatvėse. Mikroautobuso vairuotojai naudojasi naujausia navigacija, kuri numato galimas spūstis ir apvažiavimus.

Išvykstate anksti ryte iš savo namų. Žinot, kad mikriukai į Angliją važiuoja iš ten, iš kur patogu jų keleiviams. Šiose kelionėse galite vežtis neriboto svorio bagažą, tik didelių gabaritų siuntiniai ir bagažas nesutilps į mažutį mikroautobusą. Jums patiems nereiks toli tampyti lagaminų, nes mikriukas privažiuos prie jūsų namų kaip miesto taksi. Kaip miesto taksi jis nuveš keleivius bei siuntinius į vietą. Anksti atsikėlusių keleivių lauks 24-ios valandos kelyje. Pradžioje teks įveikti nepravažiuojamą Lenkiją. Kartais norisi tą ilgą, taisomų kelių atkarpą iškirpti, ar kosminiu greičiu pravažiuoti. Deja niekas negali iškelti Lenkijos iš žemėlapio, teks ją pravažiuoti.

Nepravažiuojamą Lenkiją įveikus, mikriukai į Angliją suka link Vokietijos kelių, tada pro kraštelį Olandijos, Belgijos ir galiausiai pasiekus Prancūziją ieško krypties link kelto arba kelionės traukiniu per Eurotunelį. Šis traukinių tunelis per Lamanšą mane visados masino. Kažkodėl vaikystėje įsivaizdavau, kad tunelis permatomas ir keliaujantys gali stebėti povandeninio pasaulio grožį. Tai 50,5 km traukinio bėgių ruožas, kurio 39 km yra po vandeniu. Jis jungia kontinentinę Europą su Britų salynu. Tas atstumas nėra toks tolimas. Jei tik įveiksit ilgiausią atstumą per kontinentinę Europą, 50,5 km bus vienas juokas. Deja iš mikroautobuso jums tektų persėsti į traukinį, kad galėtumėt įveikti Eurotunelį. Kaip būtų smagu, jei tas tunelis tikrai būtų permatomas. Ir baisu ir įspūdinga keliauti po vandeniu.

Nepasakosiu jums Eurotunelio,geležinkelio per Lamanšą, statymo istorijos. Tas pačias istorijas galima rašyti ir perrašinėti, bet man įdomiausios keliautojų patirtys. Mikriukai į Angliją arba Londoną keliauja 24 valandas, o kiek laiko užtrunka mūsų sapnų kelionės. Kol vairuotojas kerta kontinentinės Europos sienas, keleiviai ramiai snaudžia ir laukia, kol pasibaigs, ta 24 kelionė. Jei visados skraidėte į Angliją lėktuvais ir niekados neišbandėt kelionės po Europą mažaisiais mikriukais, siūlau išbandyti tokį kelionės būdą. Alternatyvus atstumo įveikimas mikroautobusais įspūdingesnis ir nuotaikingesnis. Rutiniški skrydžiai ir tas pats laukimas oro uoste gali išvaryti iš proto. Jei nenorit išprotėti keliaukite į Angliją ratuoti.

Vienos paros nuotykis keliaujant iš Lietuvos į Angliją, tai neužmirštama patirtis. Kiek skirtingų kraštovaizdžių pamatysite. Nors ir užmigsite bent porai valandų, pabuskite bent tada, kai mikriukas įvažiuoja į Vokietiją. Mikriukai į Angliją keliauja saugiai ir reguliariai. Jei netyčia nespėjot įsigyti pigaus lėktuvo bilieto, nesijaudinkit. Giminaičius aplankysit po paros praleistos kelyje tarp kontinentinės Europos ir Britų salų. Mane visada žavėjo tokie tolimi atstumai, o dar labiau masino kelionė per Lamanšą. Nors keliaudami mikroautobusu į Britų salas kelsitės keltu, gal akies krašteliu pamatysite traukinius, kurie ruošiasi kirsti Lamanšą po vandeniu. Vis tik mikroautobusas kelsis keltu į Angliją ir toliau važiuos vingiuotais keliais kol pasieks kelionės tikslą.

Read More

Auto nuoma: kas naujo saloninių automobilių ir lizingo rinkoje?

Jei jus domina ne trumpalaikių kelionių operatoriai, o ilgalaikė investicija į patikimą automobilį, prisiminkit, kad egzistuoja tokios lizingo ir ilgalaikės auto nuomos paslaugos. Apie nekilnojamo turto paskolas žinome pakankamai, lengvai orientuojamės palūkanų normose ir pokyčiuose, o ilgalaikės nuomos galimybės neapsvarstome. Šiandien siūlau jums patikimą ir atsiperkantį sprendimą. Vietoj to, kad kas porą metų keistumėt pasenusius automobilius kitais pasenusiais, įsigykite automobilį tiesiai iš salono. Auto salonai dažnai sudaro sutartys su komerciniai bankai ar privačiais lizinguotojais. Ši dviejų šalių bendrystė neįsivaizduojama be trečiosios, nuomininko. Pasirašė tokią trišalę sutartį, jūs gaunate ne tik prekė, bet ir visapusę priežiūrą, draudimą , techninę pagalbą ir kt.

Ar auto nuoma kas metus, pusę metų, o gal kas mėnesį atsinaujina? Kokius automobilius ir kokias sąlygas geriausi ir patikimiausi lizingo specialistai šiandien siūlo? Skiriasi pradinės įmokos, išsimokėjimo terminai ir likutinės vertės. Kartais likutinė vertę visiškai nurašoma, priklausomai nuo automobilio būklės pasibaigus išsimokėjimo terminui. Geriausia pirkti automobilius ne senesnius nei 6 metai, o gal net visiškai naujus, tiesiai iš salono. Sutarties pasirašymo metu numatomos galimos rizikos ir kad automobilis jau bus laikomas pasenusiu. Kol nuomositės jį, išsimokėsite, teisiškai jis jums nepriklausys, jį nuomositės kaip veiklą ir tik po sutarties pasibaigimo ir išsimokėjimo, gausite teisėtos nuosavybės dokumentus.

Auto nuoma vietoj auto turėjimo. Kodėl mes taip trokštame turėti, vietoj to, kad veiktume. Juk automobilis mums reikalingas kaip transporto priemonė, ne kaip reliktas. Jis važiuoja, leidžia mums įveikti tolimus atstumus ir visai nesvarbu ar esam jo savininkai. Šiandien mes pripratę prie laikinų ir ilgalaikių sutarčių. Mes pasirašom terminuotas darbo sutartis, terminuotos nekilnojamo turto nuomos sutartis ir visai nesibaiminam ar sukaupsim šiam gyvenime turtą. Svarbiau veikti nei turėti. Taigi pasikeitimai būtini ne pačioje lizingo ir auto nuomos rinkoje, bet mūsų sąmonėje. Laikinumas ir nuoma nėra tokia gąsdinanti. Svarbiausia vairuoti ir pasiekti tikslą.

Šiandien apsvarstykite ar auto nuoma jums naudinga ir pelninga. Kaip automobilis, kuris suryja tiek kuro, gali būti gera investicija. Pagalvokite, kiek pinigų ir laiko išvaistote taisydami pasenusius automobilius, o vėliau pirkdami tokius pačius. Geriau investuoti į visapusišką saugumą ir patikimumą. Profesionalūs nuomotojai ir lizingo specialistai pagal jūsų galimybes ir poreikius parenka tinkamą automobilį. Bankai ir privatų lizingo specialistai suteikia finansinę pagalbą tik tiems, kurie nori įsigyti ne senesnį kaip 10 metų automobilį. Pasenęs transportas tiesiog nevertas jūsų laiko ir pinigų. Kiek kartų jį teks taisyti, o vėliau atiduoti tiesiai į metalo laužą. Pasirašydami auto nuomos sutartį jūs gaunat ne tik automobilį, bet ir draudimą, techninę pagalbą kelyje, signalizaciją ir kt.

Visapusiška auto nuoma, šiuolaikinių vairuotojų svajonė. Kas sako, kad automobilio savininku turit tapti čia ir dabar. O jei po kurio laiko jis jums pabos? Seną ir nuvažinėtą automobilį labai sunku parduoti, tačiau saloninį, su kuriuo dar nespėjot pavažiuoti, galit iškeisti į kitą. Lizingas toks nuostabus, tai tikrai ne finansinis kalėjimas, kaip kiti galvoja. Kur mes gyventume, kuo važiuotume ir kur būtume jei ne paskolos, kreditai ir lizingas. Gyvenam pasaulyje kurį valdo pinigai, tiesiog mums reikia išmokti su jais žaisti. Reikia žinoti, kokį automobilį įsigyti, kokią sutartį pasirašyti. Kiek daug dar turim išmokti.

Read More

Viengulė lova

Kada išaugama viengulė lova? Kūdikystės lopšys ir tėvų glėbys ilgainiui iškečiamas į didesnes lovas. Dauguma ,bent jau didžiąją vaikystės dalį, praleidžiame viengulėse lovose. Tačiau mums augant, bręstant ir keičiantis išaugame iš tokia lovas. Cikliškai ateina laikas dvigulėms, šeimos lovoms, savų vaikų lopšiams. Bet kaip išsirinkti ir išrinkit geriausią lovą tam pereinamajam laikotarpiui, tarp lopšio ir šeimyninio guolio? Kaip žinoti, kada jau laikas išaugti, keisti kambario tapetus, patalus ir keistis patiems. Mūsų informacinio amžiaus karta, vis ilgiau gyvena vaikystės namų ir lovos stadijoje. Neišeidami iš tėvų namų, tik laikinai pakeisdami aplinką, mes stabdome šį ciklišką miegamojo lovų pasikeitimą.

Viengulė lova, tampa mūsų infantilių sapnų simboliu ir erdve, kurioje nebemokame dalintis. Izoliuoti nuo tobulėjimo ir kitimo, bijom išaugti vaikystės lovas. Užmiegam ir pabundam vieni, bet vis tiek nesikeičiam. Tie patys, išsitęsusios vaikystės scenarijai ir neužbaigiamos istorijos. Kodėl taip užsitęsė vaikystės periodas? Kodėl neskubam užaugti, nors iš pirmo žvilgsnio tik to ir laukiam? Keičiasi laikai ir technologijos, bet sapnuojam vis dar toje pačioje lovoje. Senkant laikui visiškai nesikeičiam. Užstringam infantilumo stadijoje, nes bijom patys priimti sprendimus ir nusipirkti didesnę lovą, arba pradėti didesnį gyvenimą.

Pats metas pakeisti aplinką ir gyvenimo ritmą. Viengulė lova tik vienam, neišaugusiam vaikystės stadijos. Tereikia vieną rytą pabusti ir pasiryžti pokyčiams, naujai, platesnei ir patogesnei lovai. Nieko sudėtingo ir baisaus pokyčiuose. Juk jau nubluko vaikystės miegamojo spalvos ir patalai nebe tokie minkšti. Naujoms rezoliucijoms reikia ir naujų namų, kuriuose išdalinamos erdvės ir išskiriamos miegojimo zonos. Ciklui keičiantis ir nestovint vietoje, keičiasi ir požiūris bei dingsta vaikystės baimės. Tik po viengulėmis lovomis gyvena košmarai. Suaugusiųjų lovos skirto kitokiam gyvenimui, be baimės. Todėl reikia išdrįsti ir neišsigąsti augimo proceso. Išėjus iš tėvų namų, kurti savo šeima. Nesvarbu mažą ar didelę, bet tęsti šį besikeičiančių lovų ciklą.

Nepaklota viengulė lova, tai prarastos vaikystės eksponatas. Miegamasis kambarys, kuriame augo mažo žmogaus svajonės. Išeitus mažą, viengulę lovą į plačią šeimyninę, keičiasi perspektyvos. Pradedama galvoti ne tik apie save. Išmokstama dalintis net ir mažiausia erdve. Laikas praleistas tėvų namuose, turi likti už uždarų vitrinų durų. Infantili būtis jau baigėsi, prasideda naujas etapas. Norint, kad neužsitęstų vaikystės periodas, tenka sąmoningai suokti, kada ateina laikas. Kada ateina tas laikas? Visi sužinome skirtingai. Galbūt vieną rytą mus apakina šis suvokimas, o gal ir niekad nepajuntam augimo. Vis tik ciklišką miegamų vietų keitimas egzistuoja. Ilgai nepaklotos vaikystės lovos periodas kažkada pasibaigia. Atsiskyrimas nuo tėvų ir perėjimas į naują etapą. Maža ir siaurą viengulę iškeičiam į plačią ir perspektyvią lovą.

Read More

Unikalus įmonės steigimas

Įmonės steigimas, tai ilgas iš pirmo žvilgsnio lėtas ir sudėtingas procesas, tačiau mūsų įmonė stengiasi jį palengvinti, pagreitinti ir kiekvienam besidominčiam užtikrinti lengvesnį kelią į sėkmę. Joks verslas nesusikūrė be tam tikrų kliūčių ir jokia UAB per trumpą laiką netapo pelninga. Todėl mes siūlome optimaliausius sprendimus steigiant naują UAB. Mes efektyviai sutvarkome visus reikalingus dokumentus, jums tereikia geros idėjos ir investavimo į mūsų paslaugas. Jei taupote laiką ir nenorite švaistyti pinigų papildomai apmokestinamoms paslaugoms, pasikliaukite mūsų įmone. Mes esame orientuoti į individualų ir betarpišką bendravimą su klientais. Mums rūpi jūsų idėjos ir užsidegimas įsteigti naują įmonę. Prisitaikydami prie bet kokių iššūkių, greitai įveiksime kliūtis, su kuriomis susiduriate įmonės steigimo eigoje.

Taigi įmonės steigimas nubus toks sudėtingas procesas su mūsų kvalifikuotu orientavimu. Jums tereikia drąsos ir pasitikėjimo mūsų teikiama informacija. Mes jus nuvesime tiesiausiu keliu, neįsipainiojant biurokratiniuose įstatymų ir reglamentų tinkluose. Jums nebereikia didelių investicijų, užtenka geros idėjos, kuri gali būti įgyvendinta šiose naujam verslui palankiose sąlygose. Lietuvos rinka yra puikus inkubatorius jaunoms įmonėms. Jums suteikiamos įvairios lengvatos, apie kurias galite sužinoti kreipdamiesi į mūsų konsultantus.

Bendradarbiaudami su mumis suprasite, jog įmonės steigimas yra gana malonus procesas. Ir jūsų nebebaimins popierizmas, nes visais reikiamais dokumentais pasirūpinsime mes. Tuo tarpu jums suteikiama visiška laisvė ir laikas tobulinti verslo idėją. Visą tą laiką bendradarbiaudami su mūsų įmone, jūs lengvai įveiskite pirminius dokumentų registravimo žingsnius, po kurių seks individualių poreikių ir situacijų sprendimas. Visos paslaugos individualizuotos, todėl galime nebijoti, jog jūsų idėja atsidurs dar viename verslo gaminimo konvejeryje. Mums svarbu, kad esate kitoks, nes ir mes esame kitokie. Todėl nebijokite eiti nesudėtingu ir greitu kelių į naujos įmonės įsteigimą. Mūsų profesionalūs patarimai, už nedidelę kainą, bus daug vertingesni, už išvaistytą laiką dvejojant. Visi jus kamuojantys klausymai bus atsakyti užmezgus kontaktą su mumis.

Investavus šiek tiek laiko ir pinigų į mūsų teikiamas paslaugas, įmonės steigimo tik procesas paspartės. Visi dokumentacijų ir apskaitų iššūkiai bus įveikiami greitai ir efektyviai. Taigi mes užtikriname ne tik sėkmingą jūsų verslo kūrimo pradžią, bet ir nuolatinį naujos įmonės vystymąsi. Jei pavargote būti tik paprastu tarnautoju, pakeiskite mąstymą. Naujo UAB įkūrimas tai kelias į kitokį gyvenimą. Bendradarbiavimas su mumis leis jums sukurti tinkamą naujo verslo strategiją. Jūsų lūkesčiai ir svajonės taps realybe. Atsikratykite nusistovėjusių stereotipų ir baimių, jog kurti naują verslą perpildytoje rinkoje neverta. Mūsų buvusių klientų sėkmingos istorijos, sako ką kitą. Bandyti tikrai verta, jei norite užtikrinti gerą ateitį sau ir savo šeimai, pasiryžkite. Galbūt ateityje jūsų sėkmės istorijas pasakosime jau naujiems klientams, kurie ieško laimės tyruose.

Read More

Echoskopija trumpai ir kada ji atliekama?

Ultragarsinis tyrimas kitaip, tai spindulinė diagnostika, kuri remiasi viena ultragarso savybe plisti ir sklisti per skysčius ir skysčiais. Nors per odą ultragarso bangos sklinda labai silpnai, o tuo labiau per orą ar kaulą, geriausia sklaida per skysčius, parenhiminius organus ir minkštuosius audinius. Jei ultragarsas susiduria su kažkokia kliūtimi, kita terpe ar paviršium, banda lūžta. Kad ultragarso tyrimas būtų tikslingas, gydytojas turi užrašyti kaip atspindėtos ir išsklaidytos tos bangos. Ultragarso vaizdas matomas ekrane. Šis tyrimas tinkamiausias tiriant makšties audinius ir pilvo organus: lytinės ir šlapimo sistemos, skydliaukę, krūtys, sąnariai ir naujagimių smegenys.

Plačiausiai echoskopija taikoma akušerijoje. Greta tyrimo privalumų, skeptikai įrašo ir trūkumus, tačiau apie viską iš eilės. Mažais kenksmingas, nedidelės spinduliuotės ir visai nejonizuojantis tyrimas naudojamas tiriant nėščiosios ir vaisiaus būklę. Jis tikrai nebrangus, atliekamas reguliariai. Dažnai tą patį tyrimą taiko ir pacientams sergantiems lytinių ir šlapimo takų sistemų ligomis. Jau minėta skydliaukė ir sąnariai tiriami tuo pačiu būdu. Nors rimtų pašalinių tyrimo reakcijų nėra, rekomenduojama prieš atliekant ultragarsą, ypatingai žarnyno, vengti pilvą pučiančių maisto produktų ir vaisvandenių. Paties tyrimo rezultatus nulemia ir gydytojo pastabumas ir profesionalumas. Kiek sunkiau echoskopuoti plaučius ir kaulus.

Dopleriniai tyrimai, tai dar viena echoskopijos šaka. Ši echoskopija stebi kraujo tėkmės kraujagyslėse ir širdyje sutrikimus. Šiuolaikinės echoskopijos technologijos suteikia progą stebėti ir trimatį ir net keturmatį vaizdą. Kaip kad ir jūsų mažylio nuotaika gali būti 2D, 3D ir net 4D formate. Jei jau išsiaiškinot pagrindinius echoskopijos faktus, pasidomėkime kada ji atliekama? Be invazijos į organizmą, gali ištirti labai daug organų. Jei ruošiatės pilvo organų echoskopijai gydytojai apžiūrės: inkstus, tulžies pūslę, kasą, blužnį, aortą ir kitas pilvo ertmėje esančias kraujagysles. Toks tyrimas tikslingas, jei jus kankina pilvo skausmai, pūtimas, sutrikusi kepenų funkcija, jus kankina inkstų ir tulžies pūslės akmenligė, hepatitas, kepenų vėžys, cirozė, kasos uždegimai, kasos vėžys it kt. Kartu su ultragarsu daromos ir inkstų bei kepenų biopsijos.

Esant krūties vėžio rizikai, echoskopija būtina. Kaip ir kepenų biopsijos, taip ir krūtų biopsijos metu atliekamas ultragarsas. Nors ultragarsu tirti kraujagysles ir arterijas nėra lengva, bet profesionalūs gydytojai pastebi net mažiausius pakitimus. Jei esat vyresniam amžiuje ir cukrinio diabeto rizikos grupėje, jums būtina atlikti tyrimą. Šio tyrimo metu matomas ir arterijos sienelės atsisluoksniavimas, pastebimos trombozės, susiaurėjimai ir kt. Jei operuojamos kaklo kraujagyslės būtina stebėti jų veiklą ultragarso tyrimu. Nuo kraujagyslių gydytojai pereina ir prie raumenų bei sąnarių ligų. Tokiu būdu galima diagnozuoti tam tikru plyšimus, piktybinius ir gerybinius auglius, pastebėti kraujavimą į raumenį ir nustatyti ankstyvą artritą.

Ultragarsu arba echoskopija tiriami ir dubens organai: šlapimtakiai, gimda, sėklidės, prostata. Moterys gali apsilankyti kai jas kankina nesustabdomos ir nepakenčiamos menstruacijų problemos ir skausmai. Būtina pasitikrinti jei įtariamas gimdos ar kiaušidžių vėžys, cistitas. Tiek vyrai, tiek ir moterys gali sužinoti apie esamas inkstų ir šlapimo pūslės ligas. Kaip ir kitais atvejai atliekamos tam tikrų organų biopsijos kartu su ultragarso priežiūra.

Prostatos echoskopija nėra pati maloniausia, nes tyrimas atliekamas per analinę angą, kad būtų galima pastebėti prostatitą, gerybinę prostatos hiperplaziją. Tokiu būdu galima nustatyti ir vyro nevaisingumo priežastis. Tyrimo metu turi būti apčiuopiamas guzelis prostatoje, jei ieškoma prostatos vėžio ženklų. Tyrimas privalomas jei šlapinamasi krauju ar atsiranda sunkumas šlapintis. Tyrimo metu imama biopsija.

Taip pat atliekamas ir skydliaukės ultragarsas, ieškant morfologinių pakitimų, cistų, mazgelių ir grūdėtumo. Jei sutrikusi hipotirozė ir hipertirozė. Tyrimo metu imama biopsija. Be svarbiausių organų atliekama ir rankų bei kojų venų ultragarsas. Gali būti nustatoma varikozė, trombozė, susiaurėjimai ir kitos kraujagyslių anomalijos.

Read More

Interaktyvus vertimo biuras

Sveiki atvykę, jus pasitinka vertimo biuro darbuotojai. Jų darbo erdvės zonuotos, bet komunikacinių gebėjimų ir interaktyvumo jie dar neprarado. Gal ir nedirba jie taip išmaniai kaip Google, Apple ar Facebook kompanijos, tačiau net ir vertėjai gali būti kūrybingi. Jie gauna skirtingas užduotis, vienos gali būti teoriškos ir moksliškos,o kitos kūrybingos ir literatūriškos. Jei mokslinių ir teorinių dokumentų vertimas turi būti skrupulingai atliktas, tai literatūros kūrinius galima interpretuoti. Dar iš literatūros pamokų laikų galit prisiminti, tas sunkias kūrinių interpretacijas. Vis tik vertimų rezultatas nėra tik jūsų kūrinys, jūs tik tarpininkas, kuris suteikia progą skaitytojams pasikalbėti ir pabendrauti su svetimkalbiu rašytojų. Žinoma niekas nekalba tiesiogiai.

Ugdyti literatūros skonį

Už bibliotekininkus daugiau knygų ir kitų tekstų skaito tik vertėjai. Jei įvestumėt į google paieškos lauką- kas skaito daugiausiai, kokie rezultatai patrauktų jūsų dėmesį? Jei nerasit specifinės profesijos skaitytojų, tai tikrai sužinosit kokia amžiaus grupė daugiausiai skaito. Kadangi moksleiviai ir studentai turi privalomos literatūros sąrašą, skaitančiųjų skaičius tarpe jų tik didėja. Žinom skaitymo malonumo negalima paversti prievole. O kai su vertėjais, ar vertimo biuras, tai erdvė geriausios literatūros skaitymui? Dažnai vertėjai priversti skaityti ir išversti jiems nemėgstamus tekstus. Vieni negali pakęsti mokslinių ir teorinių tekstų, tuo tarpu kitu nepakenčia išgalvotos literatūros. Vis tik darbas vertimų biure ugdo darbuotojų literatūrinį skonį.

Nuo skaitymo prie verstinų knygų

Kaip vertimo biuras išsirenka tekstus ir kūrinius? Greičiausiai Mahometas ateina pas klaną, tai yra užsakovai apsilanko vertimų biuruose. Dauguma knygų leidyklų turi savo vertėjus, bet kartais kreipiasi į profesionalus. Tarp profesionalų dirbančių biuruose, galima sutikti ir nepriklausomų vertėjų, kurie dirba tiesiog iš namų. Jų neriboja ta pati patalpa, akis džiovinantys kondicionieriai ir ta biurų lempų šviesa. Vis tik versti tekstu iš namų kaip ir juos kurti nėra taip lengva. Anglų kalboje yra tobulas žodis „procrastination“, tai velkimas, atidėliojimas ir delsimas. Kaip dažnai dirbantys namuose delsia užbaigti darbus. Dirbdamas biure stengiesi nesiblaškyti, o tik atlikti tau paskirtus darbus ir pareigas. Deja šiandien mes serga tuo atidėliojimu, o kas kitas jei ne išmaniosios technologijos ir internetas atitraukia mūsų dėmesį nuo svarbių darbų. Didžioji priklausomybė nuo socialinių tinklų, medialios informacijos ir savęs, išsibarsčiusio tinkle. Gal dėl to daugybė vertimų kitų biurų draudžia tikrintis FB paskyras, susirašinėti Skype ir visaip kaip nukrypti nuo pagrindinio darbo. Ir aš nuo verstinių knygų nukrypau prie internetinio atidėliojimo.

Idealus vertimo biuras

Ar jau susikūrėt idealių vertimo biurų viziją? Kokie darbuotojai ten dirbtų ir kuo būtų ypatinga jo aplinka? Kodėl interaktyvumas? Kad ir kaip internetinės medijos mus blaško, jos turėtų padėti kurti, versti ir bendrauti, o ne atidėlioti. Nėra vertimuose tokio posakio: nėra įkvėpimo. Vertėjus turi įkvėpti literatūrinę medžiagą, kurią jie verčia. Taigi jie negali atidėlioti darbų. Jei tekstas tiesiai jums prieš akis belieka kurti, versti ir leisti knygas, straipsnius ir dokumentus. Vertėjo profesija tiesiog būtina. Kur kitur išsiversite svarbius dokumentus, diplomus, priedėlius ir gimimo liudijimus. Vertėjai ne tik kuria. Jiems negalima atidėlioti darbų. Iš tikrųjų nei vienas darbuotojas, net ir ne vertėjas, turėtų produktyviai dirbti ir kurti. Jei menininkai ir rašytojai leidžia sau užmigti „kūrybinėje blokadoje“, tai biuro darbuotojas turi dirbti sparčiai kaip mašina, bet ir kūrybiškai-taisyklingai.

Read More

Kaip pasirūpinti lėktuvo bilietais?

lektuvu bilietaiBilietai lėktuvu dabar yra įprastinis dalykas. Žmonės perka juos kasdiena visame pasaulyje turistiniais, verslo kelionių tikslais. Nėra keliautojo, kuris nežinotų kur ir kaip nusipirkti lėktuvo bilietą. Tai galima padaryti tiek kelionių agentūrose, tiek pačiam savarankiškai internete.

Tam, kad nekiltų jokių nesusipratimų, kai bilietai lėktuvu perkami jūsų pačių, turite gerai ir kelis kartus patirkinti informaciją, kurią suvedate, pažiūrėkite ar be klaidų užrašėte savo vardą ir pavardę, ar nepraleidote nei vieno skaičiaus suvedinėti asmens tapatybės kortelės numerį, ar savo gimimo datą bei asmens kodą. Net menkiausia klaida gali jums kainuoti didelę sumą pinigų, kuri gali viršyti net ir pačios kelionės bilietų išlaidas. Jei skrendate su pigiomis oro linijomis, atminkite, kad jie apmokestins jums už bet kokią jūsų klaidą ir neapsižiūrėjimą, todėl gerai pagalvokite, kiek bagažo jums reikės, kad vėliau netektų užsisakyti papildomo vieneto registruoto bagažo o to, kai jau nusipirkote bilietus. Jei užsisakinėjate papildomą bagažą ar specialią vietą sporto reikmenims, pavyzdžiui slidėms ar banglentei, turėsite sumokėti nemažą sumelę. Bilietai lėktuvu perkami tik tada, kai jau konkrečiai žinote savom kryptį, kiek bagažo jums reikės, kiek žmonių skris kartu su jumis, ar skrendate su mažais vaikais, ar jums bus reikalinga įlaipinimo pirmenybė. Kai žinote visą šią informaciją, galite pirkti bilietus. Arba keliauti tiesiai į agentūrą, pateikti ten visus savo pageidavimus ir nusipirkti bilietus pasikonsultavus su kelionių organizatoriais, išmanančiais savo darbą.

Bilietai lėktuvu gali būti ir brangūs, ir pigūs. Brangius bilietus galite nusipirkti visadas. Jų kaina priklauso nuo avialinijų, su kuriomis ruošiatės skristi, taip pat nuo šalies, kaip ji yra nutolusi nuo Lietuvos, taip pat nuo to, kaip dažnai vykdomi skrydžiai į jūsų pasirinktą šalį, nuo persėdimų kiekio ir nuo kelionės datos. Jei perkate bilietus prieš pat skrydį, gali būti, kad sumokėsite daug daugiau, čia nekalbame apie paskutinės minutės skrydžius, kurie priešingai nei įprastiniai bilietai lėktuvu, paskutinę minutę būna labai pigūs. Atpinga tik kelionių agentūrų organizuojamų kelionių bilietai, į kurių kainą būna įtrauktos visos išlaidos: bilietai lėktuvu, viešbutis, maitinimas, kartais ir pramogos bei ekskursijos. Taigi, jei skrendate su pigių oro linijų bendrove, o jums reikia išskristi tuoj pat ir tuoj pati nusipirkti bilietus, galite išvysti kainą, kuri tikrai nebus būdinga pigių skrydžių avialinijoms ir jūsų nepradžiugins. Geriausia nelaukti iki paskutinių savaičių, o viską susiplanavus, nusipirkti bilietus iškart, kad vėliau nekiltų problemų dėl per didelių kainų.

Bilietai lėktuvu gali atsieiti labai pigiai, jei žinosite, kur jų ieškoti. Geriausia pirkti tiesiogiai iš oro linijų internetinio tinklapio, nes kitos svetainės ir agentūros parduoda tuos pačius bilietus su antkainiu. Taip pat galima naudotis įvairiomis programomis ir kortelėmis, kurios padeda išvengti mokesčių.

http://www.drakonoskrydziai.lt/lektuvu-bilietai

Read More

Mediniai sodo nameliai: pigus, praktiškas ir išvaizdus pasirinkimas

Kodėl medinis sodo namas toks nebrangus, greita surenkamas ir praktiškas? Šiuolaikinės karkasinės statybų technologijos suteikia jums progą greitai ir mobiliai pasistatyti sodo namelį. Tokio pobūdžio statiniams nereikia specialių leidimų. Taigi jei sodų bendrijoje įsigijot dirbamos žemės plotą, belieka susiręsti nedidelė medinį vasarnamį. Vis tik tas pats vasarnamis gali būti apgyvendinamas ir žiemą. Taigi, kodėl medis?

 

Kodėl mediniai sodo nameliai šiuo metu tokie populiarūs? Dauguma renkasi juos dėl mobilios ir greitos statybos. Tokie patys nameliai gali būti įrengiami kaip pirtys, sodybos, pagalbinės patalpos ir jau minėti vasarnamiai. Kai mūriniams namas reikalingi specialūs leidimai, tai mediniai architektūrai taikomi labai nedideli apribojimai ir reikalavimai. Kaip atrodo pirmosios grupės (I) nesudėtingi statiniai pagal statybų reglamentus: 3,5 metrų aukščio, 15 kv.m pločio, be rūsio, krosnies, viryklės ir kitų ugniakurų. Vis tik dažnai mes peržengiam šiuos reglamentus ir mūrijam židinukus sodo namuose, pavėsinėse ir vasarnamiuose.

Iš kokios medienos gaminama žaliava sodo nameliams? Tradiciškai mediniai sodo nameliai renčiami iš pušies ar eglės. Kodėl pušis? Ji daug tvirtesnė ir tinkamesnė namo statybai. Jei mėgstat šviesą, tai eglės mediena jus turėtų patikti. Jos smulkus plaušas, šviesi tekstūra ir natūralumas atrodys estetiškai ir funkcionaliai. Paprastai išsirinkus medieną, nameliai, pagal I grupės sudėtingumą, statomi vieno aukšto. Naudojama tik obliuota profiliuota mediena ( 28-45 mm). Kartais renkamasi ir 70 -90 mm stačiakampės formos plokštės. Esminė medinės sodybos dalis, tai tašai. Kas jie ir kodėl gaminami pusapvalės formos? Tai aptašyti ir apipjaustyti medienos rąsteliai. Kaip išgaunama užapvalinta tašo forma? Tokią formą nesunku išgauti medienos frezavimo būdu. Užapvalinimai paliekami abiejuose tašo galuose. Jei naudojat tokios formos tašus, sodo namas atrodys kaip rąstinis.

Jei mediniai sodo nameliai statomi iš 80-90 mm tašo, juos lengva apšiltinti. Taigi tokiam sodo namelyje galėsit ir žiemoti. Vis tik nameliai nėra dideli. Jų aukštis paprastai tesiekia 3-3,5 m. aukštį.Tašo ilgis siekia 6 m, taigi ir ilgiausia sodo namo siena negali viršyti 6 m. Populiariausias medinių namelių statymo metodas, tai surenkamos ir komplektuojamos konstrukcijos. Toks namukas gali būti surinktas vos per 1-3 dienas. Tokioms sodyboms nereikia sunkių pamatų, galite juos statyti net ant laikinų, pagamintų iš medžio kaladžių ar grindinio plytų. Taupant laiką ir medžiagos, sodo namelis gali būti statomas tiesiog ant kieto grunto. Vis tik pamatas reikalingas tam, kad medis nepradėtų pūtį nuo drėgmės.

Kuo dar ypatingi tokie mobilūs mediniai sodo nameliai? Juos statant ir įrenginėjant montuojamos vienvėrės ar dvivėrės medinės durys. Rekomenduojama montuot ir medinius langus su stiklo paketais. Stogas taip pat gaminamas iš medžio plokščių ir lentų, o grindys žinom kad medinės. Vis tik kai kurie medinių namukų savininkai renkasi ir keramiką ar akmens masę. Medinius namus surenkančios įmonės visus darbus atlieka iki galo. Tik kartais patiems savininkams tenka pasirūpinti stogo danga savarankiškai. Jei minėjom, kad tokias sodybas paprastai dengia medinėmis lentomis, galite naudoti ir kitas alternatyvas: skardinius stogus ar čerpes. Tokio pobūdžio statiniuose galime įsirengti ir nedidelę verandą ar terasą.

Visai pabaiga, trumpai: kaip dekoruojami mediniai sodo nameliai arba kokia jų apdaila?

 

Jei mūriniai namai be apdailos dar neįengti, tai mediniai nereikalauja ypatingų išorinių ir vidinių dekoracijų. Natūralus medis ir jo tekstūra puiki namų dekoracija. Kvėpuojančiuose mediniuose namuose jauku, gaivu ir gražu. Taigi mediniai namai- tai minimalios išlaidos ir minimalios laiko sąnaudos.

 

Read More

Deimantiniai sužadėtuvių žiedai dar ne istorija

Ar žinot, kodėl įsimilėjėliai savo meilę užtvirtina sužadėtuvių žiedais atsiklaupę ant vieno kelio? Tos romantiškos ir net neišgalvotos deimantų istorijos prasidėjo ganėtinai neseniai, tačiau sužadėtuvių ir žiedų dovanojimo priešistorė kiek kitokia. Ar XVI a. žieduose blizgėjo deimantai? Kodėl sužadėtuvių žiedas šiandien toks brangus ir taip ilgai laukiamas? Užbėganti įvykiams už akių tik užsiminsiu, jog deimantų platintojai „De Beers diamonds“ patys sukūrė šį deimantinio sužadėtuvių žiedo istoriją. Nuo mitologijos arba nuo priešistorės į šiuolaikinę sužadėtuvių mistiką. Ar sužadėtuvių juvelyrika turi savus reglamentus ir etiketą.

 

Sužadėtuvių žiedai prieš „De Beers diamonds“

 

Dar priešistorinėje bendruomenėje vyrai būsimoms vaikų gimdytojoms surišdavo rankas ir kojas. Mes nesam tokie laukiniai ir jie pamažu tapo civilizuotesni. Norėdami išlaikyti moterį prie savęs, jų rankos pirštus perrišdavo siūlelių. Šiomis dienomis tas siūlelis tapo tvirtesnis ir brangesnis. Senovės Romoje sužadėtuvių žiedas turėjo kitą pavadinimą-tiesos žiedas. Skirtingai nei šiandien, toks žiedas buvo mūvimas ant vidurinio kairės rankos piršto. Vis tik romėnai nebuvo pirmieji, jau egiptiečiai manė, kad vieno iš pirštų nervai keliauja tiesiai į širdį. Antikoje buvo pradėta graviūruoti žiedus. Sulaukus tariamųjų tamsiųjų viduramžių, juvelyrai kaldindavo sujungtus žiedus. Jau tuo metu žiedai buvo inkrustuojami akmenimis, safyrais, smaragdais bei rubinais.

 

Sužadėtuvių žiedai po „De Beers diamonds“

 

Šiandien sužadėtuvių proga būsimi jaunikiai dovanoja deimantais inkrustuotus žiedus. Kodėl jie tokie brangūs? Tiesa tokia, kad deimantų monopoliją turi tik viena kompanija ir ji riboja deimantų pardavimą bei platinimą. Būtent dėl to smarkiai išauga deimantinių žiedų kaina.Vis tik deimantas laikomas vienų kiečiausių mineralų, todėl nenustebkite jei jūsų mylimasis padovanos jums ne žiedą, o grąžtą, nes ir grąžtai gaminami iš deimantų. Šis akmuo atsparus ugnies liepsnoms bei plienui. Todėl manoma, jog toks akmuo simbolizuoja nepažeidžiamą ir nesuskaldomą santuoką. Jei paprastiems žemės gyventojams reikia tenkintis briliantais ir kitais pigesniais akmenimis, tai deimantais puikuojasi turtuoliai, superžvaigždės ir karališkosios šeimos.

 

Iki „De Beers diamonds“

 

Sugrįžkime dar į tuos laikus, kai deimantų industrija, o greičiau monopolija, nebuvo tokia išaugusi. Pats deimanto akmuo buvo rastas XVIII amžiuje. Būtent Brazilijoje buvau daugiausiai jų išteklių. Tokie žiedai, inkrustuoti mažais briliantai dar netapo sužadėtuvių būtinybe. 1870 metai buvo itin svarbūs deimantų eksportui. Dar keletas deimantų išteklių buvo aptikta Pietų Afrikoje, Kimberly regione. Tuo metu pasiūla augo, o kainos krito. Šią situaciją stipriai pakoregavo britas Cecil John Rhodes, būtenr jis įkūrė „De Beers Consolidated Mines“. Nuo tos dienos buvo pradėta deimantų prekybos griežta kontrolė.Dar ir dabar 65 proc. visų išgaunamų ir parduodamų deimantų kontroliuoja didysis „De Beers“.

 

Deimantai nėra retenybė, tik ribota ir brangi prabanga

 

Kažkodėl deimantai vis dar geidžiamiausi sužadėtuvių žiedo akmenys. Vietoj ribojamai parduodamų deimantų galima rinktis ir kitus, puošnesnius ir ryškesnius akmenis. Sužadėtuvių žiedus vis dar inkrustuojam safyrais, smaragdais ir rubinais. Kaip jau užsiminėm „De Beers“ pradėjo griežtą deimantų pasiūlos kontrolę, todėl nenuostabu, kad jų kaina stipriai išaugo. Vis tik prasidėjus didžiosioms depresijoms ir karams. Deimantų paklausa smarkiai smuko. Niekas nebevertino deimantinių žiedų. Situacija pasikeitė 1947 metais. Būtent 5 deš. „De Beers“ užsisakė aktyvią rinkodaros kampaniją. Būtent tada pradėjo sklisti šūkiai neva „Deimantas-amžiams“ („A Diamond is forever“). Nuo šios reklaminės kampanijos sužadėtuvių žiedai net privalėjo būti inkrustuoti deimantais. Kita svarbi tradicija, kuri užgimė tuo pat metu, tai deimantinių žiedų saugojimas ir perdavimas iš kartos į kartą kaip relikviją. Sklando dar vienas mitas, kad sužadėtuvių žiedas su deimantu turi kainuoti nuo 2 iki trijų mėnesių atlyginimą. Bet ar meilę ir įsipareigojimą galimą įkainoti ir išmatuoti. Net ir butelio atidarytumas ant piršto gali simbolizuoti sužadėtuves.

 

 

 

 

 

 

Read More

Kodėl verta skirti laiko apskaitos išsirinkimui?

Nuolatinė laiko apskaitair tos pačios situacijos, jau kažkur išgyventos. Betikslis skaičiavimas nesuskaičiuojamų išgyvenimų. Tos pačios palsaugos ir patirtys, kuriomis niekas nesinaudoja ir nesivadovauja. Tik laiko gaišimas ir tos pačios istorijos. Kiek kartų galimą taip pat skaičiuoti ir rinkti žodžius. Patikimumas, efektyvumas ir augimas. Nuolatinis tobulėjimas žaidžiant žodžiais. Tai tik daug žadančios, bet nieko nepakeičiančios istorijos. Pasiūlymai kaip pasiekti, arba kaip užaugti iki užsibrėžto tikslo. Negaišti laiko ir nešvaistyti galimybių, tiesiog pasitikėti tais pačiais apskaičiavimais. Apžvalgos ir peržiūros neatnešančios nei moralinio nei materialinio turto. Verslumo skatinimas ir atsižvelgimas į individualius poreikius. Individo iškėlimas aukščiau bendruomenės. Klientų poreikiai ir lūkesčiai išgyventi. Tik šiek tiek teigiamos permainos ir žodžių žaidimai įgauna prasmę.

Daiktų, darbų ir išgyvenimų apskaita, paeiliui ir pagal planą vykdoma. Moralinio turto įvertinimas ir dvasinio kapitalo kaupimas. Kiek nesutaupytų gyvenimų ir neišgalvotų sprendimų. Tik labai dažnai neišnaudojamų progų. Visi gyvenimo komponentai ir rašymas skaičiuojant laiko nuostolius. Nuostolinga veikla ir finansinis nestabilumas reikalauja nekopijuojamų, individualių sprendimų. Visas laikas praleistas tyloje išnaudojant paskutinius kantrybės lašus. Bet laikas keistis ir perduoti savo gyvenimą į nuolatos veikiančia kopijavimo mašiną. Tada visiems vienodai išdalinama tiek pat laiko, tiek pat kantrybės, sprendimų ir išgyvenimų. Nei mažiau nei daugiau išlaidų, visiems tos pačios pajamos.

Tačiau apskaita skirta ne suvienyti bendruomenei, o jai išskirstyti. Į individualius vienetus, kurie pasiekia daugiau arba mažiau. Nuolatinis konkuravimas ir žaidimas su laiku. Darbo ir gyvenimo rinkoje taisyklės tos pačios, veržtis į priekį ir tobulėti. Neatsižvelgdami į nuostolius bandom pasiekti tobulumą. Užstrigusios apžvalgos ir priežiūra skirta versliai visuomenei. Nesustabdomas augimas ir permainos pateikia vis daugiau iššūkių. Saugos, sveikatos, inovatyvumo ir finansinio stabilumo. Atsakingi už jūsų teises ir pareigas kurti pridėtinę vertę. Nedaug laiko išnaudojant apžvelgti ir įvertinti visas galimybes. Nenuostolingas gyvenimas ir santaupų kaupimas, prisitaikant prie konkurencingos, laukinės išlikimo rinkos.

Situacijų apskaita, keičiant galimus scenarijus. Tobulinant ir taisant individualius poreikius. Dėmesys paslaugų kokybei ir klientų poreikiams. Vienišų problemų ir tų pačių situacijų keitimas. Efektyviau ir patogiau išsprendžiamas gyvenimo neverslumas. Šiuolaikiškai ir konkurencingai žvelgiama į permainas visuomenėje. Visados tik geriausio sprendimo ieškojimas. Tie patys raštai pritaikomi visiems, tos pačios situacijos ir scenarijai. Verslas tik susitarimas nuolatos konkuruojančių įmonių rinkoje. Visiems taikomos tos pačios taisyklės. Pradedantieji, pažengią ar baigiantys, gyvenimo apskaičiavimas visiems vienodas. Paradoksalūs nesutepimai ir nesusipratimai. Nedaug žodžių, bet visada tiek pat laiko sąnaudų. Išnaudojus visą laiką žodžių žaidimas, nebelieka laiko alternatyvoms. Visi išsiskirstę ir sunkiai suvienijami. Be kolektyvinės dvasios tik su individualiu konkuravimu, bandom įveikti laiko mums pateiktus iššūkius. Netinkami žodžiai tiems paties scenarijams naudojami.

Read More